"Tırnak bakımı en az cilt bakımı kadar önemli bir durumdur. Bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için manikür ve pedikür gibi uygulamalar ön plana çıkmaktadır. Ancak tırnak bakımında en önemli konu doğru beslenme ve vücuttaki vitamin-mineral dengesidir. "

Tırnaklar, parmak uçlarını zedelenmeden koruyan ve tutma işlemini kolaylaştıran sert deri ekleridir. Tırnakların uzaması kişinin genetik yapısına, yaşına, beslenmesine, bakım şekline ve yaşanılan mevsime göre değişiklik gösterebilir.  Sağlıklı bir tırnak; parlak ve pürüzsüz yüzeye sahip, esnek ve dış etkenlere karşı dirençli olur. Bazı hastalıklar, fiziksel etkenler, bazı ilaçlar ve tırnak hastalıkları bozukluklara neden olabilir.  Besinler, tırnaklarınızın görünüşünü etkileyen çok sayıda vitamin ve mineral içerir. Güçlü ve parlak tırnaklara, sağlıklı ve doğal beslenerek sahip olabilirsiniz.

 
Güzellik Vitamini Biotin

Biotin sağlıklı hücre büyümesini teşvik eder ve tırnak büyümesi için gerekli olan amino asitlerin metabolizmasına yardımcı olur.Kırılgan tırnakları olan 35 kişiyle yapılan bir çalışmada bir süre boyunca günde 2.5 mg biotin takviyesi alımı, kişilerin %63'ünde kırılmaların iyileşmesine neden olmuştur.Düzenli şekilde biotin tüketimi tırnak,cilt,saç,kirpik bölgelerine gelişim süreçlerinde yardımcı olarak destek sağlamaktadır.

 
Oje Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ojeli tırnak bakımlı tırnak demek değildir.Devamlı kullanılan oje tırnağın yapısını bozacaktır.Bu işlemi bir rutine ayarlamak gerekir ise; ojelerimizi 2 günden fazla bekletmememiz ve ojemizi çıkardıktan sonrada 2-3 gün ara vermemiz bu arada geçen sürede ise keratin ve yağlarla güçlendirmemiz tırnaklarımız için en sağlıklısı olacaktır.
Oje sürülme adımından önce"baz kat" uygulamasını yapabilirsiniz.Baz kat uygulaması için tırnak koruyucu şeffaf cilaları ojeden önce sürülmesi doğru olacaktır.Böylelikle süreceğimiz oje daha parlak görüneceği için hem görünüm hem sağlık olarak en güzel sonuca ulaşmış oluyoruz.

{{comment_count}} yorum

{{comment_error}}

{{commentItem.name}}

{{commentItem.title}}

{{commentItem.content}}

CEVAP

{{answerItem.title}}

{{answerItem.content}}

{{question_count}} SORU

{{question_error}}

{{questionItem.name}}

{{questionItem.content}}

CEVAP

{{answerQuestionItem.name}}

{{answerQuestionItem.title}}

{{answerQuestionItem.content}}

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * belirtilmiştir.

Aydınlatma Metni kapsamında yukarıda belirtilen iletişim bilgilerim üzerinden bana yönelik ticari iletişim faaliyetlerinde (SMS, e-posta, arama vb.) bulunulabilmesini onaylıyorum.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * belirtilmiştir.

Aydınlatma Metni kapsamında yukarıda belirtilen iletişim bilgilerim üzerinden bana yönelik ticari iletişim faaliyetlerinde (SMS, e-posta, arama vb.) bulunulabilmesini onaylıyorum.

tırnak bakım sağlık vitamin vitabear tırnak bakımı tırnak güçlendirme