1- Saçlarınızı Değişen Hava Şartlarına Karşı Koruyun

Genellikle hava şartlarına karşı saçlarımızın savunmasız olduğunu unuturuz.Güneşin saç köklerini kuruttuğunu, rüzgar ve yağmurun saçlarımızın nemsiz kalmasına sebep olduğunu bilmeliyiz.Dönemsel olarak bakım ürünleri ile saçlarımızın savunmasız kalmasına izin vermemeliyiz.

2- Suyun Sıcaklığına Dikkat Edelim

Duş alırken suyun gereğinden fazla sıcak olması hem saç köklerine hem de saç uçlarına zarar vermektedir.Ilık suyla saçlarınıza masaj yaparak yıkamak  saç uçlarının kopmasının ve kırıklarının önüne geçmeye yardımcı olacaktır.

3- Şampuan Seçimi

Şampuan seçiminde en önemli nokta ihtiyaca uygun tercih yapmaktır.Sağlıklı saçlara giden yol aynı zamanda sağlıklı ürünlerin tüketilmesinden geçmektedir.Kullanılan ürünlerin içerisinde saçlarınızın kurumasına ve zamanla yıpranmasına yol açabilecek şampuanlardan uzak durun.

 
 
 
4- Fön ve Saç Şekillendiriciler (Jöle-Sprey...)

Saçlarımıza şekil vermek amacı ile uyguladığımız fön ve saç şekillendirici işlemleri yüksek ısı içerdiğinden dolayı kopma, kırılma ve yanmalara neden olabilir.Yüksek ısıda çalışarak şekillendirmeye yarayan her türlü cihazı dikkatli kullanmaya özen gösterilmesi gerekmektedir.Fön kullanımında saçlarınıza uzak mesafeden tutarak ısının yayılmasını sağlayabilirsiniz.Saç şekillendirici kullanımlarından önce mutlaka saçınıza koruyucu serum / maske yağlarından kullanmalısınız.

5- Havlu Kullanımı

Duştan sonra genelde saçlarımızın nemini çekmesi için havluyla sararak geriye doğru attığımız havlu saçlarımızın kopmasına ve elektriklenmesine yol açar.Islak saçlar her zaman daha narindir ve kırılma-kopma gibi olumsuz etkiler daha hızlı görülür.Kalın havlu yerine organik ince pamuklu saç havlulardan kullanmak saçlarınız için daha sağlıklı olacaktır.

6-Saçlarınız Nemini Kaybetmesin

Gün içinde saçlarımız birçok çevre faktörü ile karşı karşıya kalmakta.Sigara dumanı, kirli hava koşulları bunların başında gelmekte.Yaşadığımız streslerin tüm maskesi yüzümüz olsa da saçlarımız da bu durumlardan oldukça etkilenmekte.Tüm bu durumlar bir araya geldiğinde saçlarımız nemini kaybediyor ve cansız görünmeye başlıyor.Bunun önüne geçmek için duş sonrası veya gün içerisinde saçlarııza yoğun nem katacak yağ ve kremler kullanabilirsiniz.

7- Sirke ile Canlandırın

Saçlarınıza şampuan / krem uyguladıktan sonra bir yemek kaşığı sirkeyi saç uçlarınıza uyglar iseniz saçlarınız kimyasal artıklardan arınmış şekilde parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

8- Sağlıklı Beslenme

Yeşil ve kırmızıya giden tonları barındıran sebze ve yeşilliklerin yanı sıra Omega 3 gibi sağlıklı yağlarla elde edeceğiniz zengin beslenme alışkanlığı, saçlarınızın da doğal parlaklığa ve canlılıpa sahip olmasını sağlar.

9- Bakım Ürünleri

Saçlarımızda kullandığımız maske, krem, yağ gibi ürünlerde kullanım talimatında olan süreye dikkat edilmelidir.Gereğinden fazla uygulamaya maruz kalan saçlar canlılığını yititir, ve kuruma oluşunca fazla yağlanmadan dolayı sebum dengesi bozularak yapışmaya yol açar.

{{comment_count}} yorum

{{comment_error}}

{{commentItem.name}}

{{commentItem.title}}

{{commentItem.content}}

CEVAP

{{answerItem.title}}

{{answerItem.content}}

{{question_count}} SORU

{{question_error}}

{{questionItem.name}}

{{questionItem.content}}

CEVAP

{{answerQuestionItem.name}}

{{answerQuestionItem.title}}

{{answerQuestionItem.content}}

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * belirtilmiştir.

Aydınlatma Metni kapsamında yukarıda belirtilen iletişim bilgilerim üzerinden bana yönelik ticari iletişim faaliyetlerinde (SMS, e-posta, arama vb.) bulunulabilmesini onaylıyorum.

SORU SOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * belirtilmiştir.

Aydınlatma Metni kapsamında yukarıda belirtilen iletişim bilgilerim üzerinden bana yönelik ticari iletişim faaliyetlerinde (SMS, e-posta, arama vb.) bulunulabilmesini onaylıyorum.

sağlık saç bakım sağlıklı-saçlar vitabear